close
تبلیغات در اینترنت
تعمیرکار کولرگازی اسپیلت


انواع کمپرسور

۱-کمپرسورهای دورانی یا اسکرال

اجزا اصلی این کمپرسورهای دورانی سیلندر ثابت،پیستون یا روتور و تیغه متحرک است.دو نوع کمپرسور دوار وجود دارد.غلطکی که از یک غلطک و یک سیلندر تشکیل شده و کحور با همان غلطک (روتور) بطور خارج از مرگز در داخل سیلندر می چرخد و یک تیغه به کمک متری قسمت مکش و رانش را جدا میکند.نوع تیغه ای که روتور و تیغه ها هر دو می چرخند.روتور روی محور خودش می چرخد ولی سیلندر و غلطک هم محور نمی باشند و تیغه ها به علت خاصیت گریز از مرکز در حال چرخش بوده به بدنه سیلندر فشرده می شود.

۲-کمپرسورهای سیلندر پیستونی

امروزه در صنعت تبرید بیشتر از کمپرسورهای پیستونی استفاده می شود.در این نوع کمپرسورها از حرکت رفت و آمدی پیستون سیال را متراکم می نماید.این نوع کمپرسور اغلب در سیستم تبرید مورد استفاده قرار میگیرد ممکن است قدرت آنها از چند دهم اسب بخار تا ده ها اسب بخار باشد و میتواند از یک سیلندر و یا چند سیلندر تشکیل شده باشد.

۳-کمپرسورهای مارپیچی

کمپرسورهای مارپیچی تشکیل شده از بدنه دارای شیارهایی است که در دو رتور با تیغه های دنده ای مارپیچی قرار گرفته اند. رتور هادی با الکتروموتور متصل است و دارای دندانه بر آمده پهن می باشد.


انواع کمپرسور کولرگازی

بخش نظرات برای پاسخ به سوالات و یا اظهار نظرات و حمایت های شما در مورد مطلب جاری است.
پس به همین دلیل ازتون ممنون میشیم که سوالات غیرمرتبط با این مطلب را در انجمن های سایت مطرح کنید . در بخش نظرات فقط سوالات مرتبط با مطلب پاسخ داده خواهد شد .

شما نیز نظری برای این مطلب ارسال نمایید:
نظرات برای این پست غیر فعال میباشد .