close
تبلیغات در اینترنت
نحوه سرویس کولرگازی


مافلر

در اکثر کمپرسورهای رفت و برگشتی حرکت پیستون و خروج گاز دیسچارچ کمپرسور باعث ایجاد عامل صدا و لرزش میشود.

طراحی برخی از کمپرسورهای رفت و برگشتی بگونه ای که این صدا در خروجی کمپرسور بیشتر از حد معموله مثل کمپرسورهای سمی هرمتیک کریر و طراحی برخی از کمپرسورها بگونه ای که صدا در خروجی انها کمتر است مثل کمپرسورهای هرمتیک.

برای درک بهتره دلیل این صدا و گاها لرزش ،دریاچه ای را تصور کنید که سنگی داخل ان می اندازید بعد ار پرتاب سنگ موجی روی سطح دریاچه ایجاد میشود حال اگر دوباره بالافاصله سنگی دیگه به داخل دریاچه پرتاب کنید این دو موج ایجاد شده در صدد حنثی کردن هم بر می ایند این دلیل ایجاد صدا و لرزش در خروجی کمپرسور است.

در میان سایر کمپرسورها.کمپرسورهای روتاری،اسکرال،اسکرو.و گریز از مرکز به ترتیب در خروجی جریانی پیوسته تر نسبت به کمپرسورهای پیستونی دارند و در نتیجه دارای صدا و لرزش کمتری هستند.

در کمپرسور رفت و برگشتی هرچه دور کمپرسور پایین بیاید اغلب میزان لرزش نمود بیشتری و هرچه دور کمپرسور بالا رود اغلب صدای خروج گاز از دیسچارج نمود بیشتری پیدا میکند.

برای به حداقل رساندن این صدا و لرزش اط عضوی به نام مافلر استفاده میکنیم ،مافلر در واقع محظه ای است که در ان تیغه ها بصورتی قرار گرفته اند که گاز خروجی از کمپرسور را تا حد ممکن معطل کرده و بصورت یکنواخت کنند و صدا و لرزش را تا حد امکان از سیستم دور کنند.معمولا مافلر در خط دیسچارج بعد از شیر دیسچارج کمپرسور به صورت افقی نصب میشود.

بخش نظرات برای پاسخ به سوالات و یا اظهار نظرات و حمایت های شما در مورد مطلب جاری است.
پس به همین دلیل ازتون ممنون میشیم که سوالات غیرمرتبط با این مطلب را در انجمن های سایت مطرح کنید . در بخش نظرات فقط سوالات مرتبط با مطلب پاسخ داده خواهد شد .

شما نیز نظری برای این مطلب ارسال نمایید:
نظرات برای این پست غیر فعال میباشد .