close
تبلیغات در اینترنت
تعمیر تخصصی کولرگازی و اسپیلت


مبرد R404a در مقابل R22

طبق توصیه سازندگان کمپرسورهای رفت و برگشتی، دمای گاز خروجی از سوپاپ دیسچارج بالاتر از 162 الی 176 درجه سانتیگراد باعث صدمه زدن به سوپاپ دیسچارج صفحه سوپاپ و افت بیش از حد قابلیت روغن در روانکاوی کمپرسور خواهد شد.

از طرفی چون دمای میوسطه لوله دیسچارج کمپرسور تقریبا 27 الی نهایت 55 درجه از دمای گاز خروجی از سوپاپ دیسچارج کمپرسور پاین تر است،نتیجه میگیریم نهایت دمای مجاز ما در لوله دیسچارج کمپرسور معادل 107 الی 121 درجه سانتیگراد میتواند باشد.محدوده اعداد ذکر شده بصورت تقریبی میباشد.

توسط نرم افزار  coolpack برای 4 مبردR134a-R22-R502-R404A  شرایط یکسان دمای ساکشن و تراکم یکسان برای کمپرسور خاص دماهای خروجی کمپرسور در خط دیسچارچ را مورد بررسی قرار داده ایم.

ساکشن صفر درجه سانتیگراد،دمای کندانس 40 درجه سانتیگراد:

متوسط دمای لوله دیسچارچ بشرح زیر میباشد:

مبرد R404a برابر 107 درجه سانتیگراد

مبرد R502 برابر 100 درجه سانتیگراد

مبرد R22 برابر 150 درجه سانتیگراد

مبرد R404 برابر 89 درجه سانتیگراد

از دماهای بالا مشخص میشود که مبرد R22 یکی از بدترین مبردها برای کمپرسوری که ما انتخاب کرده ایم میباشد که میتواند بدترین شرایط و مشکلات را برای کمپرسور انتخابی ما ایجاد کند.به همین دلیل است که اغلب کمپانی ها سازنده کمپرسور تاکید کرده اند که مخصوصا برای کمپرسورهای زیر صفری که در انها نسبت تراکم بیشتر است بجای مبرد R22 از مبرد R404A استفاده گردد بالاخص کمپرسورهای 5 اسب و به بالا.

بخش نظرات برای پاسخ به سوالات و یا اظهار نظرات و حمایت های شما در مورد مطلب جاری است.
پس به همین دلیل ازتون ممنون میشیم که سوالات غیرمرتبط با این مطلب را در انجمن های سایت مطرح کنید . در بخش نظرات فقط سوالات مرتبط با مطلب پاسخ داده خواهد شد .

شما نیز نظری برای این مطلب ارسال نمایید:
نظرات برای این پست غیر فعال میباشد .