close
تبلیغات در اینترنت
تعمیر تخصصی کولرگازی و اسپیلت


در یک سیستم تیرید همانند بسیاری از سیستم ها که در آنها قطعات متحرکی وجود دارد از روغن نیز استفاده می شود.از این روغن جهت روغن کاری قطعات متحرک بمانند قطعات داخلی متحرک کمپرسور و یا شیر فشار شکن ترموستاتیک استفاده میگردد.

داستان مبرد و روغن به دو دسته کلی تقسیم میشود:روغن و مبرد در سیستم های فریونی و روغن و مبرد در سیستم های آمونیاکی.به دو دلیل عمده:۱-نبودن مخزن سپراتور در سیستم های فریونی متداول و مرسوم ۲-کمتر بودن چگالی روغن نسبت به چگالی مبرد فریونی مایع(در فریوم مایع روغن رو قرار میگیرد و در امونیاک مایع روغن زیر ار میگیرد) موضوع روغن را در سیستم های فریونی نسبت به آمونیاکی پیچیده تر میکند.

در اواپراتور از نوع DX سیکل تبرید باید بگونه ای طراحی شود که اطمینان داشته باشیم روغن اختلاط یافته در مبرد سیکل تبرید را طی میکند و به کارتر کمپرسور باز میگردد و در محلی از سیکل به تله نمی افتد.

مهمترین عواملی که باعث میشود روغن اختلاط یافته در مبرد سیکل تبرید را طی کرده و به محفظه روغن کمپرسور باز گردد عبارتند از :هندسه لوله کشی،هندسه اجزای سیستم.سرعت گذر مبرد از لوله ها و در آخر دمای مبرد میباشد.

بخش نظرات برای پاسخ به سوالات و یا اظهار نظرات و حمایت های شما در مورد مطلب جاری است.
پس به همین دلیل ازتون ممنون میشیم که سوالات غیرمرتبط با این مطلب را در انجمن های سایت مطرح کنید . در بخش نظرات فقط سوالات مرتبط با مطلب پاسخ داده خواهد شد .

شما نیز نظری برای این مطلب ارسال نمایید:
نظرات برای این پست غیر فعال میباشد .