close
تبلیغات در اینترنت
سرمادهی مطلوب در کولرگازی


مشکلات بعضی از دوستانی که در کار احرا و نصب هستند عدم سرمادهی اواپراتور آنها  بصورت مطلوب می باشد.در بعضی از موارد این مشکل حاصل از عدم نصب پخش کن مناسب در اواپراتور می باشد.عضوی که در اغلب موارد اهمیت ان نادیده گرفته میشود.

ما در خروجی شیر انبساط همواره مخلوط مایع و گاز مبرد را داریم که به سمت اواپراتور میرود.برای مثال اگر دمای اواپراتور را 10+ سانتیگراد و دمای مایع را 38 درجه سانتی گراد و مبرد را R410A درنظر بگیریم هنگام عبور مبرد مایع اشباع از شیر انبساط(اکسپنشن والو) در خروج ما مخلوط مبرد بصورت 87 ئرصد مایع و 13 درصد گاز را خواهیم داشت. طبیعتا این مخلوط مسیر خروجی شیر انبساط را با دو سرعت متفاوت طی خواهد کرد و در مواردی که مخلوط از یک مسیر شیب دار عبور میکند نیروی جاذبه زمین تاثیر زیادی در ایجاد این اختلاف سرعت خواهد داشت.با استفاده از منیفولد جهت تقسیم مخلوط در مسیرهای مختلف همواره یک مسیر سهم بیشتری از مخلوط را به خود اختصاص میدهد و مسیر دیگر به مراتب سهم کمتری نسبت به مسیرهای دیگر خواهد داشت.همین امر باعث میشود که جهت توزیع یکسان از مخلوط در مسیرهای اواپراتور از عضوی مانند پخش کن استفاده کنیم.

بخش نظرات برای پاسخ به سوالات و یا اظهار نظرات و حمایت های شما در مورد مطلب جاری است.
پس به همین دلیل ازتون ممنون میشیم که سوالات غیرمرتبط با این مطلب را در انجمن های سایت مطرح کنید . در بخش نظرات فقط سوالات مرتبط با مطلب پاسخ داده خواهد شد .

شما نیز نظری برای این مطلب ارسال نمایید:
نظرات برای این پست غیر فعال میباشد .