close
تبلیغات در اینترنت
تعمیر تخصصی کولرگازی و اسپیلت


متداولترن کندانسورهای ابی را میتوان در سه دسته عمده تقسیم بندی نمود:

پوسته و لوله

پوسته و کویل

دو لوله ابی

پوسته و لوله:در این محل کندانسورها می توان سطح تبادلی حرارتی مناسبی را در فضای کم ایجاد کرد.معمولا در ساخت این مدل کندانسورها از لوله های 3/4 یا 5/8 صاف ولی دارای شیار خارجی استفاده می شود که آب از درون لوله عبور کرده و گاز داغ خروجی کمپرسور از پوسته عبور می کند که با جداره خارجی لوله در تماس است. پس از تقطیر شدن گاز در پوسته،مایع مبرد در خود پوسته جمع شده و پوسته نقش رسیور را نیز بازی می کند.

پوسته و کویل:قیمت تمام شده پایین تری نسبت به کندانسور پوسته و لوله دارد.معایبی که این مدل کندانسور آبی دارد فواید انها را تحت تاثیر قرار میدهد.از جمله معایب مهم این مدل کندانسورها این است که در صورت بروز نشتی در کویل درون پوسته،سر پوسته باید جدا شود و کل کویل جهت پیدا کردن محل نشتی و تعمیر ان از پوسته خارج گردد.این معایب ها باعث شده که استفاده از این نوع کندانسورها در مقبل کندانسور آبی پوسته و لوله طرفدار کمتری داشته باشد.

دو لوله ای:از دو لوله داخل هم تشکیل شده است که جهت دست یافتن به بهترین بازدهی همانند سلیر کندانسورها در حالت جریان مخالف مورد استفاده قرار می گیراند.هزینه تولید این مدل کندانسورها از همه پایین تر بوده و همچنین بروسه تولید آنها ساده می باشد و در این کندانسورها آب از لوله داخلی و گاز از لوله خارجی عبور مکند.

بخش نظرات برای پاسخ به سوالات و یا اظهار نظرات و حمایت های شما در مورد مطلب جاری است.
پس به همین دلیل ازتون ممنون میشیم که سوالات غیرمرتبط با این مطلب را در انجمن های سایت مطرح کنید . در بخش نظرات فقط سوالات مرتبط با مطلب پاسخ داده خواهد شد .

شما نیز نظری برای این مطلب ارسال نمایید:
نظرات برای این پست غیر فعال میباشد .