close
تبلیغات در اینترنت
فروش انواع کولرگازی


روشهای کشف نشت در دستگاه های سرد کننده(کولرگازی)

دستگاه های سرد کننده مانند کولرگازی به علت های زیاد ممکن اسن دچار نشتی گردند. این نشتی بیشتر از نقاط اتصال و جوش بروز کرده و باعث کاهش مبرد و روغن در سیستم میگردد که در نهایت کمی سرما و بد کار کردن کمپرسور را به دنبال دارد. به همین جهت لازم است هر چند وقت یکبار سیستم سرد کننده را مورد بررسی و بازدید قرار دهید پیش از آنکه به مرحله بحرانی برسد منجر به تعمیرات کلی و پرهزینه گردد.در زیر به روشهای کشف نشت پرداخته میشود.

دتکتور هالیدی:برای پیدا کردن نشت مواد سرمازایی مانند R22, R12 می توان از یک مشعل هالاید که یک لوله دراز دارد استفاده نمود . مشعل را روشن و سر لوله ازاد مکنده را به پیرامون اتصالات نزدیک کنیذد اگر از این نقاط مبرد نشت کند از لوله مکنده خود را به مسعل میرساند  و رنگ آن را به سبز روشن و براق تغیر می دهد.

دتکتور خمیری:روش دیگر کشف نشت مالیدن مایع غلیظ و چسبنده خمیری شکل مانند کف صابون به لوله ها و اتصالات مشکوک به نشت است در صورت وجود ترک یا سوراخ در محل بخار متصاعد شده سبب باد کردن ماده واسطه و ایجاد حباب در محل نشت می شود.

دتکتور شیمیایی:معرف نسلر نوعی محلول شیمیاییی برای تشخیص امونیاک در آب است که با اطافه شدنش به اب در حال حرکت سیستم های امونیاکی موجب تغیر رنگ(قهوهای) آب می شود.

دتکتور سولفوری:شمع سولفوری ن.عی شمع یا کاغذ است که با روشن شدنش و تماس با گاز آمونیاک بخار سفید رنگ سمی تولید می شود.

دتکتور الکترونیکی:حساسترین و دقیق ترین نشت یاب الکتریرکی است این دستگاه مقاومت الکتریکی نمونه های بخار مواد سرمازا را می سنجد و چنانچه در هوای مجاور سیستم بخار ماده سرمازا وجود داشته باشد آن را نشان میدهد.

دتکتور التراسونیک:جدیدترین نشت یاب است که بسار دقیق و حساس می باشد. این دستگاه مجهز به تکنولوزی مافوق صوت برای شنیدن میباشد و دارای ULD_app01 حساست و نفوذ پدیری دقیق و قدرتمندی برای تشخیص محل نشت ماده سرمازا از سیستم می باشد. این دستگاه میتواند صداهای بسیار ضعیف از نشت مبرد در هر نقطه سیستم را تشخیص دهد.

بخش نظرات برای پاسخ به سوالات و یا اظهار نظرات و حمایت های شما در مورد مطلب جاری است.
پس به همین دلیل ازتون ممنون میشیم که سوالات غیرمرتبط با این مطلب را در انجمن های سایت مطرح کنید . در بخش نظرات فقط سوالات مرتبط با مطلب پاسخ داده خواهد شد .

شما نیز نظری برای این مطلب ارسال نمایید:
نظرات برای این پست غیر فعال میباشد .