close
تبلیغات در اینترنت
انواع مدار مکانیکی کولرگازی پنجره ای


از نظر مکانیکی سیستم تهویه مطبوع پنجره ای یا کولرگازی دارای سه مدار است:

1-مدار هوای داخل

2-مدار سیکل تبرید

3-مدار هوای بیرون

1-مدار هوای داخل :هوای اتاق توسط بادزن به درون دستگاه کشیده می شود . هوا در عبور از روی کویل های اوپراتور قسمتی از گرمای خود را به ماده سرمازای درون کویل می دهد و خنک می شود. هوای خنک توسط بادزن دستگاه به درون اتاق دمیده می شود.

2-مدار سیکل تبرید: همانند همه دستگاه های سرد کننده ماده سرما زا در اوپراتور تبخیر شده گرمای هوای داخل را جذب می کند سپس به سمت کمپرسور حرکت نموده ، در کمپرسور متراکم و داغ می شود.ماده سرمازای متراکم شده در کندانسور گرمای خود را به هوای بیرون داده به مایع تبدیل می شود.بدین ترتیب گرمای جذب شده در اوپراتور به علاوه گرمایی که در اثر تراکم به ماده سرمازای داده مد شود در کندانسور به هوای بیرون منتقل می گردد.

3-مدار هوای بیرون:هوای بیرون توسط بادزن کندانسور از روی کویل های کندانسور عبور میکند و چون دمای هوای بیرون پایین تر از دمای سطح کویل های کندانسور است گرمای ماده سرمازای درون کویل کندانسور به هوای بیرون منتقل می شود. هنگامی که دمای اتاق به دمای تنطیم شده بر روی ترموستات برسد ترموستات عمل میکند و کمپرسور خاموش می شود.

بر روی تیغه جدا کننده در قسمت بیرونی و داخلی دریچه ای وجود دارد تا با باز کردن آن امکان ورود کقدار کمی هوای بیرون به داخل فراهم شود این هوا با هوای خروجی از اوپراتور مخلوط میشود و توسط بادزن به درون اتاق دمیده می شود .این عمل برای تامین هوای تازه اتاق پیش بینی شده است

بخش نظرات برای پاسخ به سوالات و یا اظهار نظرات و حمایت های شما در مورد مطلب جاری است.
پس به همین دلیل ازتون ممنون میشیم که سوالات غیرمرتبط با این مطلب را در انجمن های سایت مطرح کنید . در بخش نظرات فقط سوالات مرتبط با مطلب پاسخ داده خواهد شد .

شما نیز نظری برای این مطلب ارسال نمایید:
نظرات برای این پست غیر فعال میباشد .