close
تبلیغات در اینترنت
مختصر تاریخچه علم تبرید


علم تبرید از اواسط قرن نوزدهم آغاز شد.. اولین سیستم تبرید ساخته شده توسط فردی بنام jacod perkins در سال 1834 بود که در ان از اثر بعنوان مبرد در یک سیکل تراکمی استفاده میشد.

دی اکسید کربن در سال 1866 و آمونیاک در سال 1873 اولین مبردهایی بودند که در صنعت بکار گرفته شد . از دیگر مبردهای استفاده شده در همین سالها میتوان به دی اکسید گوگرد و متیل اتر نیز اشاره کرد که استفاده از این مبردها نیز تنها به سیستم های صنعتی محدود میشد.

با اغاز قرن بیستم سیستم های ایجاد برودت بعنوان سیستم های تهویه مطبوع در پروزه های عطیم ساختمانی نیز بکار گرفته شد. ساختمان  milanدر san antonio texas اولین ساختمانی بود که در آن سیستم تهویه مطبوع مرکزی بکار رفت.در سال 1926 شخصی بنام  thomas midgelyمبرد cfc-r22 را ابداع نمود که در مقابل سایر مبردهای بکار رفته در آن زمان سمی و قابل اشتغال نبوده و دارای بازدهی بیشتری بود.

در همین سالها بودکه سیستم های ایجاد برودت کم کم از انحصار صنعت خارج گشته و خیلی زود شکل یک کالای تجاری را بخود گرفت و استفاده از این سیستم ها به محیط های مسکونی و اداری نیز کشیده شد.  willis carrierشخصی بود که اولین چیلر سانتروفیوز را جهت استفاده در تهویه مطبوع ابداع کرد

 

بخش نظرات برای پاسخ به سوالات و یا اظهار نظرات و حمایت های شما در مورد مطلب جاری است.
پس به همین دلیل ازتون ممنون میشیم که سوالات غیرمرتبط با این مطلب را در انجمن های سایت مطرح کنید . در بخش نظرات فقط سوالات مرتبط با مطلب پاسخ داده خواهد شد .

شما نیز نظری برای این مطلب ارسال نمایید:
نظرات برای این پست غیر فعال میباشد .