close
تبلیغات در اینترنت
تعمیر تخصصی کولرگازی و اسپیلت


در کولرگازی مانند یخچال از تبدیل گاز به مایع با افزایش فشار و سپس از سرمای ایجاد شده به هنگام تبذیل گاز مایع به حالت گاز (بصورت فوران) برای رسیدن به هدف مورد نطر که همان خنک نمودن فضای داخل ساختمان است استفاده می شود.بر اثر گاز کمپرسور گاز تحت فشار قرار گرفته (قدری گرم شده) و وارد لوله رفت میشود . برای کاستن از دمای گاز تحت فشار قرار گرفته ان را وارد کنئانسور نموده و هواییی که توسط پروانه کنئانسور به آن می ورزد گرمای لوله ها که در واقع ار گرمای گاز جاری در ان ها ایجاد شده را به خارج از محیط هئایت میکند.در این مرحله گاز تا حدودی خنک میشود.پس از کندانسور گاز از درایر عبور میکند تا رطوبت و یا رسوباتی را که احتمالا از جداره های داخلی لوله های کندانسور جدا شده از ان سلب شود. گاز خشک و تمیز پس از درایر وارد لوله مویی میشود از انجا که سطح مقطع لوله مویی بسیار کمتر از سطح مقطع کندانسور و یا ورودی درایر است گاز تحت فشار زیاد به حالت مایع تبدیل شود.کمپرس کمپرسور گاز مایع را از لوله مویی عبور داده و وارد اوپراتیور میکند.تفاوت سطح مقطع دو محیط (سطح مقطع لوله های اوپراتیور بسیار بسشتر از لوله مویی است) به گاز جاری  اجازه فوران داده و گاز در حالت فوران تولید سرما میکند.

سرما سطح اوپراتیور را در اختیار گرفته و هوایی که توسط پروانه از اوپراتیور به ان برخورد میکند. این سرما را وارد محیط میکند.فریون 22 پس از اوپراتبور به لوله برگشت کمپرسور باز میگردد تا مجددا مسر قبلی را طی نماید .به این ترتیب و به تدریج سرمای ایجاد شده در اوپراتیور دمای محیط را تحت تاثیر قرار داده و محیط را معتدل و خنک میکند

بخش نظرات برای پاسخ به سوالات و یا اظهار نظرات و حمایت های شما در مورد مطلب جاری است.
پس به همین دلیل ازتون ممنون میشیم که سوالات غیرمرتبط با این مطلب را در انجمن های سایت مطرح کنید . در بخش نظرات فقط سوالات مرتبط با مطلب پاسخ داده خواهد شد .

شما نیز نظری برای این مطلب ارسال نمایید:
نظرات برای این پست غیر فعال میباشد .