close
تبلیغات در اینترنت
چیلر


مراحل اسید شویی چیلر

1-جهت اسید شویی چیلر نیاز به دیسکلر داریم در موقع خرید حتما درصد اسد را درخواست کنید.

2-دیسکلر را از شرکتهای معتبر تهیه کنید

3-اسید حتما در گالنهای پلمپ شده باشد

4-مقدار 5 کیلوگرم کربنات سدیم و فسفات تری سدیک تهیه کنید

5-شیر فاکه ورودی و خروجی برج روی چیلر را ببندید.

6-در لوله خروجی پمپ شیر یک طرفه نصب کنید.

7-لوله خروجی پمپ باید به اتصال تخلیه پایینی ابزرویشن وصل گردد

8-به تخلیه قسمت خروجی کندانس ابزرویشن شیلنگی وصل کرده و داخل بشکه قرار دهید

9-ورودی پمپ را به بشکه وصل کنید

10-بشکه را با آب گرم پر کنید و با پمپ داخل لوله پمپاژکنید

11-مقدار حجم آبی که لوله را پر کرده یادداشت کنید

12-دمای آب نباید از 50 درجه سانتیگراد بیشتر باشد

13-جهت اسید شویی باید درصد اسید 5 درصد باشد جهت تهیه این درصد مقدار حجم آب را یادداشت کرده و درصد خریداری شده را می دانیم اسید را به حجم میرسانیم تا درصد مورد نظر به دست اید.

14-همیشه اسید را به آب اضافه کنیم 

15-اسید را به ارامی به آب اضافه کنید و به داخل چیلر پمپاژ کنید.

16-جهت تنظیم اسید در هنگام اضافه کردن اسید مقداری از آب را در حین کار خالی کنید

17-اگر در حین اسید شویی درصد اسید پایین آمد مقداری اسید اضافه کنید

18-در حین اسیدشویی مقدار اسید و دما را منترل منید

19-بعد از 4 ساعت باید لوله ها تمیز شده باشند

20 -بعد از اتمام کار اسید را خالی کنید و با آب شستشو دهید

21-از آب نمونه پی اچ بگیرید اگر 7 بود شستشو کافی است

22-بعد از اسید شویی لازم است که سیستم خنثی گردد.برای این کار از مواد قلیایی استفاده کنید

23-محلول قلیایی را به آب بشکه اضافه کنید و داخل دستگاه پمپاژ کنید.

24-بعد از نیم ساعت محلول را خالی کنید

25-با آب فرا.ان شستشو دهید و از آب نونه پی اچ بگیرید اگر با آب ورودی یکسان بود اسیدشوی تمام شده است و میتوان از دستگاه استفاده گردد.

مراحل اسیدشویی چیلر

مروزه انتخاب سامانه تهویه مطبوع به ویژه چیلرها به جهت کاربری متفاوت پروژه ها و با توجه به ملاحظات انرژی و هزینه اولیه و جاری یک پروژه از اهمیت بسزایی برخوردار است.

عوامل موثر در انتخاب چیلر عبارتند از:

۱-ظرفیت واقعی چیلر بر اساس کاربری پروژه و دمای خشک و دمای مرطوب با توجه به نوع چیلر

۲-نوع کندانسور چیلر با توجه به اقلیم و کاربری پروژه

۳-IPLV-ESEER-COP-EER

۴-انتخاب نوع کمپرسور با توجه به ظرفیت مورد نیاز و نوع کاربری

۵-مصرف برق چیلر و جریان راه اندازی

۶-صدای چیلر

۷-ابعاد و وزن چیلر

۸-بررسی هزینه اولیه و هزینه جاری چیلر

جهت انتخاب چیلر مناسب برای هر پروژه می بایست موارد بالا را اولویت بندی نموده و براساس اولویت انتخاب نماییم.برای مثال صدای دستگاه برای یک پروژه بیمارستانی و یا اموزشی اولویت مهم محسوب میگردد.در حالی که برای پروژه صنعتی اهمیتی ندارد.بنابراین هر نوع چیلر برای پروژه خاص و با ظرفیت متناسب با آن انتخاب شده و انتخاب مشابه دو چیلر برای کاربری متفاوت و شرایط اقلیمی متفاوت اشتباه است.

چیلر اسکرو پیوسته چیست؟آیا این چیلرها توانایی کارکرد در بارهای زیر 50٪ را دارند؟

چیلر اسکرو پیوسته چیلری است که قابلیت تولید برودت منطبق با نیاز لحطه ای ساختمان را داراست.در چیلر اسکرو وقتی ظرفیت کمپرسور به کمتر از 50٪ می رسد به دلیل کاهش فشار کمپرسور امکان بازگشت روغن به کمپرسور از کندانسور و یا باقی ماندن روغن در خط وجود خواهد داشت که میتواند باعث آسیب جدی به کمپرسور گردد.این مشکل از طریق پیش بینی هایی در مسیر لوله کشی از کمپرسور به کندانسور و قابل رفع می باشد.بنابراین در صورتی که این پیش بینی ها توسط کارخانه سازنده در ساختمان چیلر به عمل امده باشد.امکان کارکرد زیر 50٪ وجود دارد و در غیر این صورت این امکان وجود نخواهد داشت.

در بین انواع مبدل های حرارتی(پوسته و لوله و صفحه ای)کدام یک بازده و کاربرد بیشتری در چیلرها دارد؟

مبدل های حرارتی صفحه ای بازده بهتری دارند اما نگهداری آن ها دشوارتر است به همین دلیل مبدل های پوسته و لوله در چیلرها مرسوم تر هستند.همچنین مبدل پوسته و لوله به دو صورت میتواند وجود داشته باشد.

حالت اول:آب در لوله و مبرد در هسته

حالت دوم:مبرد در لوله و آب در پوسته

حالت اول که به نوع مستغرق (Flooded) مشهور میباشد در چیلرها مرسوم تر است چون در این حالت خود مخزن کندانسور عملRreceiver را انجام میدهد.

تفاوت سیستم برودتی سردخانه و چیلر:

اکسپنشن سردخانه سوراخ تنگت تری نسبت به اکسپنشن چیلر دارد

در سردخانه شماره سوزن رو پایین می اورند که مبرد کمتر وارد اوپراتور شود و در انجا خلا بیشتر شود و دما بیشتر پایین بیاید

در ایرکاندیشن وقتی سیلندر یکبار بارگیری میکند در حجم بارگیری سیلندر مثلا N تعداد مولکول گاز موجود است در سردخانه زیر صفر -20 در هربار بارگیری سیلندر N/3 مولکول گاز مبرد

دبی حجمی کمپرسور ثابته

ولی دبی جرمی کمپرسور توی چیلر و سردخانه متفاوته

از طرفی این دبی جرمیه که باعث میشه موتور گرمایش رو به گاز بده و گرمای سیستم از گاز بره بیرون اصطلاحا میگن توی چیلر ساکشن بالاست ،موتور خنک میشه

مفهمو اینه دبی جرمی که سمت موتور میرود زیاد است

جهت سرویس،تعمیر ،نصب و انواع خدمات چیلر و سردخانه به صورت اصول کلی با دستگاه های پیشرفته و افراد متخصص و متعهد با گروه فنی فدک تهویه تماس بگیرید

09120757383 - 22076049

منظور از برگشت مايع به سر كمپرسور چيلر تراكمي ،ورود مبرد مايع به خط مكش كمپرسور چيلر مي باشد كه اين امر مخصوصا در كمپرسورهاي پيستوني باعث صدمه ديدن كمپرسور مي گردد .

علت اصلي برگشت مايع به كمپرسور عدم تبادل حرارت كافي در اواپراتور چيلر مي باشد كه مي تواند دلايل مختلفي داشته باشد.مثلا اگر فلوسوييج كنترل جريان آب در اواپراتور آبي، خراب يا جمپر باشد و به هر دليل پمپ سيركولاسيون آب چيلد خاموش شود و يا كار نكند ، مبرد تزريق شده به اواپراتور بدون تبادل حرارت و تغيير فاز از اواپراتور خارج شده و مبرد مايع به داخل كمپرسور رفته و كمپرسور دچار آسيب مكانيكي مي گردد .

بنابراين هرگز فلوسوييچ جريان آب چيلد را جمپر نكنيد و در بازديدهاي دوره اي از عملكرد فلوسوييچ مطمئن گرديد.

در پكيج هاي برودتي با كويل DX در صورت سوختن موتورفن و يا پاره شدن تسمه حجم هواي عبوري از روي كويل اواپراتور كم شده و لذا در خروجي اواپراتور مايع خواهيم داشت و اين مبرد مايع با مكيده شدن توسط كمپرسور مي تواند كمپرسور را دچار مشكل نمايد .لذا پكيج ها و سيستم هاي DX  بايد در مقابل اين خطر محافظت شوند كه معمولا با نصب يك پرشر سوييج كه فشار دمش هوا و يا مكش هواي فن را كنترل مي نمايد اين امر صورت مي پذيرد .

علت ديگر برگشت مايع به كمپرسور ،سرد شدن بيش از حد كندانسور مي باشد كه باعث سابكول شدن بيش از حد مايع خروجي از كندانسور شده و اين امر اثر تبريد در اواپراتور را افزايش داده و در ساعات ابتدايي صبح و يا پاياني شب كه بار حرارتي روي اواپراتور كم مي باشد مي تواند ايجاد وضعيتي نمايد كه در خروجي اواپراتور مبرد مايع داشته باشيم.

بنابراين لازم است دماي ترموستات آب برگشتي از برج خنك كن در رنج مناسبي كنترل گردد و با مكانيزم مناسبي يا فن برج خنك كن خاموش گردد و يا اينكه شير سه راه اي جهت عدم ارسال آب به برج خنك كن عمل نمايد

 

 

 

سرویس كولر گازی 02122076049
شارژگاز كولر گازی 09120757383
تعمیر كولر گازی 02122076049
نصب كولر گازی 09120757383

 

 

برگشت مايع به كمپرسورچيلر:

عمل برگشت مايع به حالتي گفته مي شود كه فريون از كمپرسوربا دماي بالا خارج گرديده ودر نهايت زماني كه به اواپراتور مي رسد بايد كامل بصورت گاز تبديل شودتوسط (شير انبساط) ودر نهايت بصورت گازبه كمپرسوربرگردد حال در بعضي موارداين حالت پيش مي آيد كه بجاي گاز از خروجي اواپراتورفريون مايع به كمپرسوربرگردد ووقتي كه اين حالت پيش مي آيد مايع به داخل كمپرسورمي رود وهمانطور كه ميدانيم مايعات متراكم نمي شوند پس باعث آسيب ديدگي كمپرسور(سوپاپ ها-سرسيلندر-شاتون) مي شود

دلايل برگشت مايع

1.تبادل نشدن سرماي اواپراتور(يعني اينكه بطور مثال بالب ترموستات خروجي اواپراتوراز جاي خود درآمده ويا به هردليلي عمل نكند وباعث شود كه گاز داخل اواپراتورسردوسردتر ميشود)همين كاهش دما باعث مي شود كه گاز داخل اواپراتورسرد ودرنهايت به مايع تبديل شود ودرابتدا بصورت كامل به گازتبديل نشودومايع ازاواپراتورخارج نشود

2.دماي كنداسوردستگاه خيلي پايين باشد وباعث شود كه گازكه از كمپرسور خارج مي شود در كندانسورخيلي سرد شودودر نهايت به مرحله رسيدن به اواپراتورنتواند بصورت كامل به گاز تبديل شود ومقداري از آن بصورت مايع بماند واز اواپراتور خارج شود

دلايل پايين بودن كندانسور

1.يكسره شدن فن برج خنك كننده

2.درنظرگرفتن حجم بالاتربراي چيلرازحد استاندارد

3.تنظيم نبودن دماي ترموستات برج درفصول مختلف

 

سرویس كولر گازی 09120757383
شارژگاز كولر گازی 02122076049
تعمیر كولر گازی 02122076049
نصب كولر گازی 09120757383

 

 

 

اکونومایزر در چیلر با کمپرسور اسکرو Economaizer :

تجهیزی است با ساختاری شبیه به یک مبدل صفحه ای.

در کمپرسور های اسکرو که ویژگی تغییر ظرفیت تا 25 در صد توان کمپرسور متغییر را دارا می باشد با پایین آمدن ظرفیت فشار برگشت گاز به کمپرسور شدیدا کاهش میابد که باعث گرم شدن سیم پیچ و کمپرسور میشود.

درنتیجه بالا رفتن شدت جریان و کاهش راندمان و استهلاک کمپرسور.

عملکرد اکونومایزر به این شکل میباشد که بعد ازکندانسور مسیری تعبیه شده که با قرار دادن یک شیر انبساط مبرد وارد یک مبدل شده و از طرف دیگر گاز ورودی به کمپرسور را خنک میکند.

 

 

خدمات فنی فدک تهویه با در اختیار داشتن افراد متخصص و دوره دیده و دارای مدرک فنی و همچنین دارای مجوز کسب و کار آماده ارائه خدمات به شما همشهریان میباشد

 

آدرس دفتر:تهران:سعادت آباد ایثار گران شمالی خیابان امامزاده داوود پلاک196

09120757383_02122076049_09366262585

                 

چیلر

 

 

 

شما در این قسمت می توانید مشخصات فنی و تصاویر و قیمت و اطلاعات فروش انواع مختلف چیلر تراکمی آب خنک، چیلر تراکمی هوا خنک، چیلر جذبی، چیلر مرحله ای را مشاهده و مقایسه و خرید نمایید.

درباره چیلر : 

چیلر دستگاهی خنک کننده است که در آن از یک سیال در مدار بسته استفاده شده و بر اساس سیکل

تبرید تراکم بخار و یا جذبی سیال را خنک کرده و بوسیله مبدل های حرارتی، برودت را به صورت کنترل شده به محیط مشخص انتقال می دهد. حرارتی که در این جریان بوجود می آید بوسیله دستگاه های جانبی مانند برج خنک کن ( در چیلر های تراکمی آب خنک )به محیط باز پس فرستاده می شود. میزان برودت محاسبه شده و راندمان کاری چیلر ها بر اساس آن، همچنین طراحی سیستم با توجه به آب و هوای محیط و میزان افت برودت دستگاه در شرایط محیطی از جمله چالش ها در انتخاب چیلر با تکنولوژی و ظرفیت مناسب می باشد.

چیلر ها از نظر شیوه خنک کردن مایع به دو نوع چیلر های تراکمی و چیلر های جذبی تقسیم می گردند. همچنین تقسیم بندی دیگر چیلر ها بر اساس شکل خنک کردن مایع مبردبه هوا خنک، آب خنک و تبخیری می باشد. در چیلر های تراکمی از انرژی برق و در چیلر های جذبی از انرژی های حرارتی و سوختی برای ایجاد برودت و سرما استفاده می شود.کلیه دستگاه های چیلر در وب سایت تخصصی تاسیسات، تنها با گارانتی و خدمات پس از فروشنمایندگان رسمی و اصلی عرضه می شوند و دارای گارانتی  طبق دستورالعمل شرکت اصلی می باشند.

ویژگی ها :

 ظرفیت بالا جهت برودت تمامی واحد های ساختمانی

کارایی بالا در مناطق حاره ای و گرمسیر

امکان کنترل کلیه قسمتها بوسیله دستگاه های الکترونیکی

امکان استفاده از بخشی از ظرفیت دستگاه و مصرف کمتر انرژی

قابلیت نصب در کلیه فضاها بسته به نوع

تعمیر چیلر 09120757383

نصب چیلر 09120757383

سرویس چیلر 09120757383